Rovné nebo točité – vybíráme ty nejlepší venkovní schody

 

Rovné nebo točité – vybíráme ty nejlepší venkovní schody

Propojují patra a úrovně, používáme je každý den, ovlivňují estetiku celé stavby – to jsou tři nejdůležitější důvody, proč se vyplatí věnovat výběru vnějších schodů velkou pozornost. Ideální venkovní schodiště by mělo spojovat estetiku s bezpečností a funkčností. Pokaždé by proto měly být vybrány jak s ohledem na specifičnost budovy, tak i na preference uživatelů. Tyto funkce dokážou dokonale splnit jak venkovní točitá, tak přímá schodiště.

Točité nebo rovné venkovní schody - volba kvůli estetice

Při návrhu schodiště spojujícího dům s terasou nebo balkonem se zahradou musíme vzít v úvahu několik otázek. Na prvním místě obvykle bereme v úvahu estetiku. Harmonického efektu, přizpůsobeného stylu fasády a zahrady, lze dosáhnout jak volbou rovných schodů, tak i točitých schodů. Různé modely točitých schodů (v nabídce Dolle Toronto a Gardenspin) mají velký dekorativní potenciál. Jejich sofistikovaný, spirálovitý tvar navozuje dojem lehkosti a působí originálně. Estetický vzhled však nelze upřít ani schodům s přímým vedením (modely Toronto a Gardentop). Budou vypadat skvěle, když zkombinují úrovně v moderních domech a budou tvořit minimalistický doplněk vnějšího uspořádání. Obě řešení jsou mimořádně univerzální a mají řadu výhod. Co nám tedy může pomoci při rozhodování o dokonalých venkovních schodech?

 

Točité nebo rovné vnější schody - volba kvůli funkčnosti

Při výběru venkovních schodů bychom měli kromě estetiky zvážit i jejich funkčnost. To závisí především na očekávání a preferencích uživatelů. Točité venkovní schody jsou skvělým nápadem, když chceme využít malý prostor. Na jednu stranu se pohodlně používají, na druhou stranu jsou kompaktní. Pokud si tedy dáte záležet na sestupu z terasy na zahradu, která vás nebude příliš omezovat prostorem, bude točité schodiště ta správná volba. Toronto točité schody byly navrženy tak, aby na jedné straně zabíraly co nejméně místa a na druhé straně zajišťovaly maximální pohodlí a bezpečnost, ale o tom později. Nejprve se podívejme, zda takové řešení může mít nějaké nevýhody? Jeden problém je třeba vzít v úvahu již na úrovni projektu.

A sice, zda například schody poslouží i jako místo pro přepravu různých větších předmětů domů. Pokud chceme do domu přivézt nábytek přes terasu a terasu a dům spojuje točité schodiště, nemusí být doprava příliš pohodlná. V případě, že spojení mezi patry má počítat s nošením větších předmětů do domu, je rozhodně lepší volit rovné schody. Správně profilované a namontované rovné schody na rozdíl od vzhledu nezaberou mnoho místa. Nabídka Dolle zahrnuje takové modely rovných schodů jako Gardenstep a Gardentop. Oba umožňují optimální přizpůsobení jejich výšky potřebám uživatelů. Můžeme si vybrat od 2 do 14 stupňů, optimálně dbáme na estetiku i funkčnost řešení. Schodiště s přímým ramenem se doporučují i ​​do budov pro seniory nebo osoby s pohybovými obtížemi. Pro takové lidi bude pohyb po takových schodech pohodlnější a bezpečnější.

 

Točitá a přímá venkovní schodiště - odolnost a bezpečnost

Bezpečnost je aspekt, který musíme brát v úvahu, bez ohledu na to, zda volíme rovné schody nebo točité schody. Stupně na vnějších schodech by měly být provedeny tak, aby se zabránilo uklouznutí, i když je povrch schodů mokrý. Další důležitou otázkou je jejich trvanlivost. Venkovní schody jsou vystaveny měnícím se povětrnostním podmínkám, proto by jim měly být odolné.

Bezpečnost a odolnost jsou vlastnosti, které odlišují modely venkovních schodů Dolle. Toronto a Gardenspin točité schody jsou dodávány s perforovanými nášlapy z žárově zinkované ocelí. U obou modelů je bezpečnost zaručena také zábradlím z ocelových sloupků a plastovým madlem.

Naproti tomu u modelů rovných schodů (Gardenstep a Gardentop) máme možnost zvolit buď ocelové stupně nebo stupně z plastu vyztuženého skelnými vlákny - Trimax®. Povrch je protiskluzový, extrémně odolný  vůči vodě, hmyzu a plísním. Model schodů Gardentop lze optimálně upravit podle vašich preferencí z hlediska komfortu používání - jak počtem stupňů, tak jejich šířkou (80 cm nebo 100 cm). V tomto modelu můžeme použít i zábradlí se sloupky a výplněmi ze systému Prova (hliníkové madlo a vodorovné nerezové pruty jako výplň). Model Gardenstep lze zase doplnit hliníkovým madlem s ocelovými sloupky. Všechny modely venkovních schodů Dolle jsou volbou pro ty, kteří oceňují vysokou kvalitu, odolnost a bezpečnost v kombinaci s moderním designem.

Pokud stále nevíte, jaké řešení zvolit, spolehněte se na odborníky Dolle, kteří návrh venkovních schodů optimálně přizpůsobí vašim představám. Firma se postará o vše od sladění schodů přes návrh až po montáž schodů. Je to rychlé, pohodlné a osvědčené řešení nejen pro vytížené lidi.

 

Proto nás prosím kontaktujte: info@dachtar.cz