Údržba

Správná údržba je nesmírně důležitá pro zajištění estetického vzhledu výrobků a dlouhé životnosti. Níže jsou uvedeny tipy pro údržbu našich produktů. Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás.

 

Čištění a údržba olejovaných prvků

Čištění a údržba

Při každodenním čištění je třeba schody otřít vlhkým hadříkem nebo plochým mopem navlhčeným vodou. Při čištění naolejovaných schodů používejte vhodné čisticí prostředky, které vytvoří na povrchu ochrannou vrstvu. Voda by neměla zůstat na schodech. Nepoužívejte mýdlové vločky, protože dřevo nekonzervují ale vysušují.

 

Odstraňování skvrn

Obtížné skvrny lze odstranit odstraňovačem skvrn na dřevo. Skvrnu nastříkejte odstraňovačem skvrn a nechte chvíli působit. V případě potřeby kroky zopakujte. V případě skvrn způsobených vsáknutím vlhkosti do dřeva otřete hrubým brusným papírem, poté je třeba prvek vyleštit brusným papírem o zrnitosti 320 a poté na leštěný povrch nanést olej. Opravený povrch bude patrný po několikanásobném mytí během používání.

 

Čištění a údržba lakovaných a barvených povrchů

Čištění

Lakované a natřené povrchy lze denně otřít hadříkem namočeným v teplé vodě a dobře vyždímmném. Nezapomeňte použít co nejméně vody. Pokud je nutné schody důkladně vyčistit, použijte speciální prostředek určený na lakované povrchy.

 

 

Důkladné čištění

Pokud schody vyžadují důkladné čištění, použijte čistič na dřevěné povrchy. Lakované povrchy by měly být čištěny speciálním prostředkem na lakované povrchy. Prostředek na lakované povrchy zpevňuje vrstvu laku, chrání ji proti oděru a poškrábání, čímž prodlužuje životnost prvků.

 

Půdní schody

 

Správná údržba je nesmírně důležitá pro zajištění estetického vzhledu výrobků a dlouhé životnosti. Níže jsou uvedeny tipy pro údržbu našich produktů. Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás.

Půdní schody za normálních podmínek nevyžadují žádnou zvláštní údržbu, kromě jednoduchého mytí mýdlovou vodou s dobře vyždímaným hadříkem. S relativně malou prací lze ale předejít možnému poškození schodů.

 

Žebřík

Nášlapy a bočnice dřevěných žebříků by měly být zkontrolovány na vlhkost a hnilobu. Žebříky lze umýt mýdlovou vodou a dobře vyždímaným hadříkem. Poté je třeba žebřík důkladně otřít.


Poklop

Omyjte mýdlovou vodou  dobře vyždímaným hadříkem. Pokud poklop půdncí schodů spadne příliš rychle, můžete pružiny upravit zkrácením/změnou polohy řetězu. Chcete-li zajistit úplnou těsnost poklopu, můžete také upravit polohu protikusu zámku. Povolte dva šrouby a podle potřeby zvedněte nebo spusťte jazýček

 

Panty a zámky

Konzervujte zámkovým olejem.

těsnění

Pokud jsou těsnění zaprášené, omyjte je hadříkem navlhčeným vodou a mýdlem.