Schody v domech a bytech – řešení pro každou místnost

Schody v domě či bytě jsou nejen praktickými prvky propojujícími různé úrovně, ale také důležitým designovým prvkem, který dokáže dodat interiéru jedinečný charakter. Výběr dokonalého modelu nám umožní používat schody pohodlně a bezpečně po mnoho let. Je také důležité, aby schody dokonale ladily s interiérem našeho domu a vytvářely stylovou harmonii. Kromě osobních preferencí se vyplatí schody přizpůsobit specifikům a typu místnosti, ve které mají být umístěny.

 

Podívejte se, jaké schody vybrat do obývacího pokoje, které do podkroví a které do předsíně. Jak nejlépe zorganizovat vstup do mezipatra nebo sestup z terasy do zahrady? Každá varianta spojování pater či úrovní má svá pravidla. Naše nabídka zahrnuje modely schodišť, které se perfektně hodí do různých místností, a to jak z hlediska funkčnosti, tak i estetiky. Podívejte se na vybrané modely.

Schody do obývacího pokoje

Doba- během dne. Funkční, estetické a ergonomické uspořádání této místnosti může mít klíčový význam pro celé uspořádání domu i pro naši pohodu. Výběr schodiště do této místnosti je proto třeba pečlivě zvážit. Schody do obývacího pokoje by měly nejen spojovat úrovně, ale také zapadat do stylu interiéru. Na základě nejnovějších trendů stojí za to nechat obývací pokoj prostorný a světlý. Schody by proto neměly omezovat přístup přirozeného světla ani zabírat příliš mnoho místa. Točité schody nebo modulové schody s lehkým, moderním ochranným zábradlím, jednoduchou konstrukcí a dřevěnými stupni se budou dobře uplatňovat v obytných místnostech.

 


Schody do haly

Hala je často prvním místem, které návštěvníci uvidí. Schody do haly by měly být nejen funkční, ale i estetické. Sál je však často velmi náročným místem na uspořádání. Na jedné straně chceme, aby to byl prostor ergonomický a pohodlný, a na druhé straně estetický a výkladní skříň domu. Předsíň je však často malý prostor, takže navrhnout v ní schodiště může být docela problém. V malých halách stojí za zvážení použití mini modulových schodů, které zabírají velmi málo místa. Pokud to prostor dovolí, můžeme navrhnout i klasické modulové schody, protože jejich lehká konstrukce nezahltí prostor a neomezí přístup světla.

 

 


Schody do mezipatra

Mezanin je skvělý způsob, jak efektivně využít prostor. V případě mezipatra je však zásadní propojení úrovní. Jednak musí být funkční a pohodlné na používání, jednak by mělo krásně zapadat do designu interiéru. Schody do mezipatra mohou být odlehkčené a jemné, aby nezahltily interiér. Točité schody nebo schody s kovovým zábradlím jsou pro takové uspořádání ideální.

 

Pro vstup do mezipatra proto budou ideální jak modulové a mini modulové schody, tak i točité schody. Hodně však záleží na specifičnosti místnosti, ve které se mezipatro nachází. Máme-li dostatek prostoru, velmi pohodlným řešením bude použití mlýnářských schodů, které mohou dokonale ladit s mezipatrem.

 


Schody do dvoupatrového bytu

Ve dvoupatrových bytech hrají klíčovou roli schody. Důležité je, aby byly ergonomické, bezpečné a zároveň estetické. Design schodů by měl být optimálně sladěn se stylem, který bytu dominuje. Točité schody s minimalistickým designem se budou skvěle vyjímat v moderních interiérech. Pokud si naopak byt zařizujete v boho nebo eko duchu, stojí za zvážení použití točitých schodů s dřevěnými stupni a konstrukcí - dodají aranžmá útulný charakter.

 

V takových aranžmá budou skvěle vypadat i dřevěné mlýnářské schody. Snažte se však vybírat modely se světlými, minimalistickým zábradlím, aby neomezovaly přístup světla a aby byt působil prostorně a prosvětleně – bez ohledu na jeho velikost. Mezonetové byty vyžadují vhodné prostorové plánování. Naše nabídka obsahuje modely schodišť, které vám to jistě usnadní.

 


Schody do podkroví

Podkroví často slouží jako další místnost, kterou lze využít různými způsoby. Schody do podkroví by měly být bezpečné a pohodlné. Za zvážení stojí skládací půdní schody, které zabírají málo místa a snadno se ovládají. Podle očekávání si můžete vybrat klasické dřevěné půdní schody nebo kovové schody. Inovativním řešením na trhu jsou schody s technologií clickFIX®, vyznačující se vysoce izolovanou strukturou a inovativním systémem těsnění, který zajišťuje nejvyšší úroveň těsnosti a izolace na trhu. Díky takovým schodům můžete snížit tepelné ztráty ve vašem domě. I takovým aspektům se vyplatí věnovat pozornost při výběru schodů do podkroví.

 


Schody do zahrady

 

Schody vedoucí do zahrady jsou nejen praktickým prvkem, ale i dekorativním. Zahradní schody mohou být vyrobeny z různých materiálů, důležité však je, aby byly odolné vůči povětrnostním vlivům při zachování estetického vzhledu. Podle toho, zda chcete spojit terasu nebo balkon se zahradou, najdete řešení, které může splnit vaše očekávání. Pokud potřebujete navrhnout propojení vysokého balkonu se zahradou, bude skvělým řešením venkovní točité schodiště z pozinkované oceli.

 

 

 

Při výběru schodů na zahradu bychom měli dbát především na bezpečnostní hledisko. Takové vnější schody by měly být vybaveny pohodlným bezpečnostným zábradlím a nášlapy, aby se zabránilo uklouznutí. Důležitá je také kvalita a odolnost použitých materiálů. Schody vedoucí do zahrady jsou totiž vystaveny různým povětrnostním vlivům. Pro sestup z terasy na zahradu se vyplatí použít rovné schody se nášlapy z odolného plastu nebo oceli.


Suma sumárum, při výběru schodů do jednotlivých místností se vyplatí zohlednit nejen praktické aspekty, ale také design a styl vnitřního uspořádání. Správně zvolené schody se stanou nejen funkčním prvkem, ale i ozdobou domu. Naše nabídka zahrnuje modely schodišť do každé místnosti ve vašem domě a bytě se zárukou kvality, bezpečnosti a módního designu.